Hakkımızda

Kurumsal hayatı bırakıp kendi işini kuran 3 girişimcinin yönettiği Arkasya Et A.Ş. 2014 yılında kurulmuştur. Kırşehir Akpınar’da bulunan ilk çiftlik de 2014 yılında kurulmuştur. Tesisleşme, alt yapı çalışmaları sonrası 2015 yılında hayvan alımlarına başlayan Arkasya Et A.Ş.; büyükbaş besiciliği ve damızlık üretimi, yurtdışından canlı hayvan ithalatı (besi danası, boş düve, gebe düve, damızlık küçükbaş) ve çiftçilik faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Ayrıca talep eden müşterilerine yurt içinden de hayvan temini sağlamaktadır.

2015 yılında çiftliğimize Avrupa’dan yüksek kalitede hayvan alımlarına başladıktan sonra, diğer besicilerden gelen yoğun talepler üzerine canlı hayvan ithalatına da başlayan Arkasya Et A.Ş., canlı hayvan ithalatının özele kapatıldığı 30.06.2016 tarihine kadar yoğun bir şekilde Avrupa’dan canlı hayvan getirmeye devam etmiştir.

Temmuz 2016’dan itibaren ESK ve Et Birliği üzerinden erkek dana alımlarına devam eden Arkasya Et A.Ş., bir yandan da Avrupa’dan boş/gebe damızlık düve ve damızlık küçükbaş ithal etmeye başlamıştır.

Nisan 2018’da Avrupa’nın özele açılması akabinde yeniden canlı besi danası ithalatına başlayan Arkasya Et A.Ş. kendi çiftliği ve talep eden işletmelere canlı hayvan ithalatı da gerçekleştirmektedir.

Akpınar Karaova Köyü’nde 40 dönüm arazi üzerinde kurulu olan çiftliğin kuruluş kapasitesini, yeni ahırlar ile 2015 ortasında 2 katına çıkaran Arkasya Et A.Ş., 2018 yılı başında ise 3 katı kapasiteye çıkarmayı başararak istikrarlı bir büyüme gerçekleştirmiştir.

En başından beri kendi hayvanlarının yemini kendisi üretmeyi hedefleyen Arkasya Et A.Ş. kendi bünyesinde ayrıca bir çiftçilik ekibi kurmuştur. İlk yıl yem ihtiyacının %50’sini kendi çiftçilik faaliyetleri kapsamında karşılayan Arkasya ET A.Ş., 3 katına çıkan hayvan kapasitesine rağmen 2018 yılı itibarı ile yem ihtiyacının %90’ını kendi çiftçilik faaliyetleri kapsamında sağlamayı başarmıştır.

 

                                Misyon                                                                                                              Vizyon                    

               Kaliteli yem üretimi ve kullanımı                                           Planlı, istikrarlı ve kaliteden ödün vermeden büyüme
                         Kaliteli et üretimi                                                                           Değişen koşullara hızlı adaptasyon
                         Kaliteli ırk üretimi                                                     Hizmet ve üretim kalitesi ile tavsiye edilen bir işletme olabilmek
                           Kaliteli hizmet